Utah Swimming Coaches Association

NISCA - USA Swimming - Utah Swimming - Membership Application Form - HS Team abbreviations
Member List 11-21-2018(Notify Mel of any changes)  - Sample Meet Manager High School Swim Meet
President:  John Moran johnmoran@skaggscatholiccenter.org    Treasure:  Mel Roberts  swimcoach506@hotmail.com

Click on a swimmer to see a graph of their times

Grand County best times for the 2018-2019 season so far
Swimmer200 Free200 IM50 Free100 Fly100 Free500 Free100 Back100 Breast
Abigail Andruski 12    41.66  1:38.11  2:02.39 
Isabel Becerra 12 2:59.70  35.44  1:20.61 8:05.57 1:37.08 
Alysha Bertoch 9    35.46  1:20.12  1:41.29 
Zoe Campbell 9    37.91  1:23.32   1:45.28
Sadie Farnsworth 12 3:12.35  36.16  1:24.41  1:40.79 
Grace Johnston 10    31.51  1:22.76  1:26.58 
Leilani Kennedy 9    36.88  1:29.45   
Kiersten Kimmerle 11 2:38.23  32.37  1:13.57  1:25.57 1:31.44
Neelie Relph 10 2:46.99  33.89  1:15.14 7:45.39  
Josie Wakefield 11 2:46.63    1:19.05  1:18.64 
 
Conner Ainge 12 2:12.71  26.51  57.93   
Corbin Arbon 12    24.19  56.24   
Preston Barlow 12 2:20.19  29.59  1:07.90 6:35.67  
Duncan Clark 10 2:32.51  30.15  1:07.90  1:18.94 
Arthur Hawks 9    28.34  1:05.54  1:09.90 
Cody Johnston 12 2:36.94  31.92  1:05.55   1:20.49
Jacob Knight 9    35.46  1:31.63  1:26.37 
Alexander Lacy 12 2:16.73 2:33.29 26.37 1:05.83 59.08  1:09.97 
David Minor 11 3:04.28    1:19.73 8:10.18 1:33.97 
Gerald Minor 9    46.35     
Brendan Moore 9 2:37.64  29.52  1:06.70   1:21.84
Pattarapong Pakkarato 10   2:20.22  1:00.40 1:27.12   1:09.91
Braxten Pierce 12 1:54.10 2:09.96 23.82 57.52 51.59 5:18.88 1:00.84 
Jarett Reidhead 12    28.38  1:03.56   
Trayken Robertson 12 2:22.51  27.68 1:15.35 1:03.62 7:00.01 1:11.93 
Herold Shafer 9    36.07  1:19.47  1:26.08 
Richard Shumway 10 2:48.82  29.92  1:08.60  1:17.94 1:36.65
Camron Stotz 9 2:28.54     7:12.24 1:25.53 
Dallin Stucki 11   2:40.37 26.52 1:13.03   1:13.41 1:25.79
Stryder Young 9 2:45.24    1:14.47 7:42.04 1:21.96