Utah Swimming Coaches Association

NISCA - USA Swimming - Utah Swimming - Membership Application Form - HS Team abbreviations
Member List 11-15-2020(Notify Mel of any changes)  - Sample Meet Manager High School Swim Meet
President:  John Moran johnmoran@skaggscatholiccenter.org    Treasure:  Mel Roberts  swimcoach506@hotmail.com

Click on a swimmer to see a graph of their times

Skyline best times for the 2020-2021 season so far
Swimmer200 Free200 IM50 Free100 Fly100 Free500 Free100 Back100 Breast
Katherine Barraco 11 2:06.14  28.56  58.49   
Addison Bowen 9    32.03  1:15.89   
Adalie Brandt 10    30.14  1:06.46   
Ava Bridan 9    31.25  1:07.59   
Beca Bringard 9 2:04.56  27.63  57.24 5:27.40 1:09.91 
Adalyn Call 12 2:19.73  29.34  1:03.84   
Grace Christiansen 11   2:33.18 29.53  1:02.98 6:17.72  1:14.94
Sophia Christiansen 9    31.17  1:12.15   1:33.38
Rachel Dalton 10    24.78  54.89  1:07.21 1:13.72
Annika Damstedt 10    33.19  1:17.03   
Ilmah Eshagh 11    31.06  1:09.30   
Tonga Fakatou 11    29.65  1:09.04  1:15.44 
Magnolia Fox 10     1:11.02  5:53.69  
Angie Fregoso 12    28.62  1:00.76   1:09.85
Lauren Grow 12    28.78  1:04.89   
Susanna Hale 9 2:20.45  30.66   6:14.95  
Emily Harvey 12   2:17.72 29.05 59.49    
Adele Hurley 9    43.60  1:37.67   
Lucy Johnson 11    26.30     1:06.63
Sage Jonart 11 2:10.69    1:06.10 5:35.18  
Claire Keller 11    27.63    1:04.26 
Amanda Lucas 12    25.95  57.75   
Kaia Merrill 9    30.23  1:08.63  1:16.33 
Shira Nikolov 12    28.92  1:06.74   
Rachel Pan 9   2:34.89 28.79 1:09.22 1:05.07  1:07.24 
Caroline Pate 9    34.72  1:18.94   
Ellen Ruiz 10   3:13.96 31.63  1:10.90  1:19.36 
Arianna Schumacker 11    30.27     
Langston Shon 12    28.26  1:03.77   
Sydney Sundberg 10    35.73  1:23.45   
Allison Sweney 10   2:33.17  1:03.28    
Abigail Tang 11   2:38.33 26.83  1:03.96   1:14.92
Kaitlyn Tang 9   2:39.14   1:07.42   1:16.60
Lily Thompson 11    27.90    1:06.57 
Taryn Thompson 9    31.47  1:10.07   
Madee Tolley 9    33.85  1:14.99   
Mia Vonlumen 9 2:41.16  28.89  1:06.35 6:34.33  
Izabelle Wood 10    28.36  1:03.85   
 
Forrest Annis 0    26.62  57.27  1:10.75 
Jacob Bishop 11   2:15.87 25.99     1:01.46
James Boyack 12 1:59.26  24.85  53.81   
Harper Brace 10    26.34 58.42 56.96  1:02.05 
Samuel Brooks 9    24.71  57.17  1:06.81 1:08.09
Samuel Debry 10         
Jacob Diaz 12 1:48.48  23.27  49.35  58.24 
Thomas Diaz 10 1:55.50  24.58 58.48 53.87   
Kolby Duhadway 10    26.37  58.44   
Conrad Flake 9    26.28  58.98 5:50.23  
Miguel Fregoso 9 1:59.85  25.76  56.31 5:24.40  
Caelan Grippa 9    30.20  1:07.32   
Michael Hackett 9 2:00.68  26.38   5:22.39  
Jack Halbersleben 11   2:05.02 25.37  54.99  58.55 
Richard Heckmann 9    26.12  57.57  1:06.58 
Jayshawn Jessop 10    26.06  1:01.24  1:08.01 
Lukas Keele 10   1:58.02 23.23 53.59 51.74   
Emmanuel Luna-olivas 12    26.02 1:08.64 57.90   
Alan Mecham 12    27.49  1:01.96   
Michael Mecham 12    25.49     1:01.72
Stephen Mecham 9    26.21  58.47   1:12.02
Isaac Miner 10    26.56  57.50   1:13.69
Alan Mo 11    23.84  53.43   
Caleb Norman 11    25.65  56.65   
Galvin Ogborn 10    28.26  1:03.72   
Colson Ottosen 10    26.39 1:07.23 58.09  1:10.35 
Zachary Poulson 10    26.66  1:00.51   
Jared Prince 10    26.00  57.95  1:09.80 
Caleb Randall 10    28.11  1:01.74   
Nate Sauthoff 9    27.37  1:06.48   
Howard Schroepfer 10    28.77  1:03.80   
Adam Sinclair 10    23.22  50.23   
Nicholas Skamnes 10   2:07.35 25.16  55.18 5:30.51  1:02.84
Athan Skedros 0   2:19.39 23.96  50.58  55.84 
Daschiel Springmeyer 10   2:13.45  53.14   1:02.90 1:02.75
Alex Stewart 9 1:49.67 2:12.47   53.82 4:55.35  
Maxwell Stewart 10 2:08.16  26.43  57.63   
Thomas Sundberg 11 1:58.12  26.20  58.29 5:13.74  
Nathaneal Tolley 11    28.21  1:03.76 6:09.71  
Joseph Wardle 12 2:05.84  26.79 1:07.22    
Noah Williams 11    22.15  49.27   
Edison Yang 10   2:09.33 24.89  55.25 5:28.22  1:03.07
Aydan Zurita 10    28.69  1:03.57