Utah Swimming Coaches Association

NISCA - USA Swimming - Utah Swimming - Membership Application Form - HS Team abbreviations
Member List 11-03-2019(Notify Mel of any changes)  - Sample Meet Manager High School Swim Meet
President:  John Moran johnmoran@skaggscatholiccenter.org    Treasure:  Mel Roberts  swimcoach506@hotmail.com


If your school is not listed then I have not received any results for your school, send something in, or your school has not paid yet.
 
Only times after school paid date will show up.
 
3A Women 200 Free
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 2:05.16Smith, Grace11Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
2 2:16.59Kling, Aubri12Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
3 2:16.83Barrett, Kacee12Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
4 2:17.88Hooley, Kaelee12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
5 2:18.62Thompson, Annalee11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
6 2:20.66Caldwell, Kaitlyn10South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
7 2:22.58Louis, Isabelle10Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
8 2:24.08Lynn, Alora11Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
9 2:24.15Mikesell, Marisol11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
10 2:27.61Baker, Ashlin12Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
11 2:29.08Warren, Zoe9Grand County2019-11-08Cedar Invitational 2019
12 2:29.28Christensen, Hope11North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
13 2:30.72Riser, Hannah11Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
14 2:30.78Kooyman, Caitlin12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
15 2:31.21O'brien, Marin9Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
16 2:31.72Au, LaurenAmerican Leadership2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
17 2:32.75Myler, Tessa11Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
18 2:34.42Jespersen, Emily12Carbon2019-11-08Cedar Invitational 2019
19 2:35.79Garcia, Alejandra12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
20 2:36.05Barlow, Bailey10Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
21 2:36.17Swasey, Nicole11Carbon2019-11-08Cedar Invitational 2019
22 2:36.42Thurman, Aimee10Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
23 2:36.96Powell, Haylie11Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
24 2:38.39Johansen, Abby10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
25 2:38.59Dean, Jocelyn11Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
26 2:38.93Carter, Sydney9Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
27 2:39.20Foy, Mekinley11Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
28 2:39.99Kimmerle, Kiersten12Grand County2019-11-08Cedar Invitational 2019
29 2:40.54Wakefield, Josie12Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
30 2:41.98Guymon, Aubrey9Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
31 2:42.13Bagley, Ella12Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
32 2:42.36Mckendrick, AriannaGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
33 2:43.92Funk, Jennifer12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
34 2:44.33Warren, Kenadee11Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
35 2:45.15Harbison, Sierra10Altamont High School2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
36 2:45.31Bertoch, Alysha10Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
37 2:45.79Jensen, Cambrie10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
38 2:46.66Black, Anaka12North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
39 2:46.88Hill, Paige10Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
40 2:47.73Urie, Laura12Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
41 2:47.90Stephenson, Carlee12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
42 2:48.13Olsen, Tara11Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
43 2:50.21Hess, Megan11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
44 2:50.63Ashton, Baylea11Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
45 2:51.20Simmons, Raquelle12Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
46 2:51.93Relph, Neelie11Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
47 2:52.20Peterson, Samantha9Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
48 2:52.74Badran, Amani12Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
49 2:53.77Freston, Paige10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
50 2:54.81Mangus, Preslie12Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
51 2:55.19Whitmer, Emma10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
52 2:55.54Campbell, Zoe10Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
53 2:55.75Rasmussen, Alice11Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
54 2:55.96Nielsen, Gabrielle9South Sevier2019-11-01Richfield Swim Nov 1
55 2:56.09Kelly, Kathryn11Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
56 2:56.65Stilson, Sydney10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
57 2:58.50Orn, Karli10Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
58 2:58.66Mart, Nakisha10Altamont High School2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
59 2:58.85Tribe, Amy11Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
60 2:58.93Lee, Kelci10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
61 2:59.00Spunaugle, Eva9Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
62 2:59.88Waite, Britannia11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
63 3:00.42Whitesel, Elli10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
64 3:00.68Day, Natalie12North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
65 3:03.52Earl, KasiaCarbon2019-11-08Cedar Invitational 2019
66 3:04.87Howes, Olivea10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
67 3:05.81Burnham, Abbey9Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
68 3:07.57Baird, Kaytlyn9Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
69 3:07.99Ballard, Cheyenne12North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
70 3:10.12Powell, Ashley10Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
71 3:10.15Wilson, Audra10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
72 3:13.54Berry, Kylee10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
73 3:16.54Madsen, Tenley10Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
74 3:17.20Horsley, Mollie10Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
75 3:21.85Hicks, Jessica10Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
76 3:22.06Hopes, Payton10Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
77 3:22.72Burnham, Annikah10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
78 3:24.12Stewart, Paige10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
79 3:28.07Townley, Kellie10North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
80 3:29.67Tabone, Anna10Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
81 3:29.94Swaim, LailaRichfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
82 3:31.87Maughan, Mallory9Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
83 3:50.15Scovill, Kaydance10Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union

3A Women 200 I.M.
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 2:17.46Smith, Grace11Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
2 2:20.53Begay, HadleeGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
3 2:28.70Guymon, Haley11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
4 2:31.94Hardin-reynolds, Emmy10Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
5 2:38.23Wheelwright, Rachel12Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
6 2:39.11Boer, Saskia11Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
7 2:41.29Kling, Alexis11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
7 2:41.29Thompson, Annalee11Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
9 2:41.45Christensen, Hope11North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
10 2:42.03Holman, GraceJuab2019-11-01Delta Nov 1 Meet
11 2:43.43Moore, Katie11Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
12 2:44.88Jaramillo, Tyrca10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
13 2:45.33Sherman, Grace11Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
14 2:46.83Caldwell, Kaitlyn10South Summit2019-11-06Union & Morgan @ SS
15 2:46.91Myler, Tessa11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
16 2:52.71Crompton, Sofia11Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
17 2:53.48Swasey, Nicole11Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
18 2:53.87Riser, Hannah11Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
19 2:55.02Baker, Ashlin12Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
20 2:55.95Kooyman, Caitlin12Delta High School2019-11-14Carbon & Delta @ Union
21 2:59.66Olsen, Tara11Carbon2019-11-08Cedar Invitational 2019
22 2:59.70Lyman, Thalyn10Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
23 3:04.43Lyman, Anya10Gunnison Valley2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
24 3:05.13Simmons, Raquelle12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
25 3:07.97Freston, Paige10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
26 3:09.06Tait, Brittan11Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
27 3:09.72Howes, Olivea10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
28 3:10.40Funk, Jennifer12Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
29 3:10.48Peterson, Samantha9Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
30 3:12.03Aramantrout, MaryGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
31 3:14.51Orn, Karli10Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
32 3:17.06Day, Natalie12North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
33 3:17.54Simmons, Sarah12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
34 3:21.13Richins, Amelia11North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
35 3:22.18Uffens, Kylie12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
36 3:22.62Harbison, Sierra10Altamont High School2019-11-06Union & Morgan @ SS
37 3:26.75Lee, Kayla11Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
38 3:37.51Tribe, Amy11Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union

3A Women 50 Free
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 26.77Kling, Aubri12Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
2 26.90Vitek, Ella12Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
3 27.55Tabone, Anna10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
4 27.75Hooley, Kaelee12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
5 27.78Guymon, Haley11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
6 27.94Crompton, Sofia11Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
7 28.22Lyman, Thalyn10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
8 28.43Christensen, Hope11North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
9 28.51Louis, Isabelle10Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
10 28.96Richins, Tessa11North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
11 29.10Bagley, Ella12Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
12 29.31Jaramillo, Tyrca10Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
13 29.36Baker, Ashlin12Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
14 29.40Myler, Tessa11Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
15 29.62Powell, Haylie11Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
16 29.65Baird, CoraGrand County2019-11-08Cedar Invitational 2019
17 29.78Beckstrom, Jaycie12Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
18 29.84Johansen, Abby10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
19 30.01Jespersen, Emily12Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
20 30.08Runia, Nyah12Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
21 30.13Foy, Mekinley11Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
22 30.23Jensen, Cambrie10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
23 30.34Richards, Jacee12Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
24 30.47Thurman, Heidi11Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
25 30.53Swasey, Nicole11Carbon2019-11-08Cedar Invitational 2019
26 30.55Simmons, Sarah12Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
27 30.59Hatch, Mckyla12Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
28 30.63Moore, Katie11Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
29 30.64Barlow, Bailey10Summit Academy2019-11-09Region Invite 2019
30 30.82Black, Anaka12North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
31 30.90Dean, Jocelyn11Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
31 30.90Tait, Brittan11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
33 30.95Olsen, Tara11Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
34 31.01Carter, Sydney9Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
35 31.04Thurman, Aimee10Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
36 31.11Warren, Kenadee11Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
37 31.18Boer, Saskia11Summit Academy2019-11-09Region Invite 2019
38 31.23O'brien, Marin9Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
39 31.35Hellander, Harley10North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
40 31.44Milavetz, Olivia10Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
41 31.49Kimmerle, Kiersten12Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
42 31.62Willson, Abby10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
43 31.64Swanson, Lael10Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
44 31.88Rollan, Asia11Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
45 32.00Tingey, Halli9Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
46 32.01Roper, Devin9Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
47 32.10Lee, Kelci10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
48 32.20Guymon, Aubrey9Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
49 32.24Odendahl, Logan10Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
50 32.25Watterson, Avery10North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
51 32.30Eatchel, Madeleine11Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
52 32.44Kelly, Kathryn11Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
53 32.57Funk, Jewel12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
54 32.59Deutschlander, DelaneyParowan2019-11-08Cedar Invitational 2019
55 32.61Aguilar, Laney9Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
56 32.73Mejia, Emma9Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
57 32.79Howes, Olivea10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
58 32.88Delangis, Nicole12Summit Academy2019-11-09Region Invite 2019
59 32.91Freston, Paige10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
60 32.93Horsley, Mollie10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
60 32.93Whitmer, Emma10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
62 32.96Hess, Megan11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
63 32.98Burnham, Abbey9Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
64 33.00Rasmussen, Bryn11Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
65 33.20Relph, Neelie11Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
66 33.44Wood, Cami10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
67 33.46Gleave, Sierra10Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
68 33.59Costa, Aylianna12Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
69 33.61Wahlen, Sarah11Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
70 33.71Simmons, Raquelle12Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
71 33.95Ballard, Cheyenne12North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
72 33.97Birch, Jenna11Carbon2019-11-08Cedar Invitational 2019
73 34.04Lee, Kayla11Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
73 34.04Mcfarland, Isabel9Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
75 34.06Rasmussen, Alice11Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
76 34.33Spunaugle, Eva9Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
77 34.39Peterson, Devyn9Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
78 34.44Smurthwaite, SydneeGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
78 34.44Powell, Ashley10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
80 34.63Crittenden, Jaide12North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
81 34.68Mangus, Preslie12Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
82 34.71Hicks, Jessica10Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
83 34.74Tribe, Amy11Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
84 34.79Earl, KasiaCarbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
85 34.86Lynam, Makena9Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
86 34.87Orford, Charlotte12Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
87 35.02Meccariello, Rileigh9Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
88 35.04Whitesel, Elli10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
89 35.08Badran, Amani12Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
89 35.08Day, Natalie12North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
91 35.16Leatherwood, Katlynd11Gunnison Valley2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
92 35.17Waite, Britannia11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
93 35.42Quackenbush, Lily10Wasatch Academy2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
94 35.51Maughan, Mallory9Grand County2019-11-08Cedar Invitational 2019
95 35.56Pugliese, Lizabeth11Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
96 35.68Mccandless, Kayleigh11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
97 35.92Ferrin, Elizabeth11Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
98 35.93Thomas, Kelsey10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
99 36.00Rasmussen, Mia10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
100 36.01Stewart, Paige10Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS

3A Women 100 Fly
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 59.63Begay, HadleeGrantsville2019-11-08Cedar Invitational 2019
2 1:00.86Smith, Grace11Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
3 1:10.63Hooley, Kaelee12Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
4 1:11.95Richins, Tessa11North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
5 1:12.94Sherman, Grace11Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
6 1:13.96Caldwell, Kaitlyn10South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
7 1:14.05Kling, Alexis11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
8 1:17.01Thompson, Annalee11Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
9 1:17.17Moore, Katie11Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
10 1:19.58Olsen, Tara11Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
11 1:21.03Jaramillo, Tyrca10Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
12 1:21.29Sherman, Caeli10Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
13 1:25.01Hill, Paige10Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
14 1:25.49Ashton, Baylea11Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
15 1:27.65Oliverson, Emelyn12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
16 1:28.68Eatchel, Madeleine11Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
17 1:29.21Peterson, Samantha9Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
18 1:33.40Wilkinson, Cami11Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
19 1:35.27Freston, Paige10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
20 1:38.41Lee, Kayla11Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
21 1:43.42Aramantrout, MaryGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
22 1:43.63Wood, Cami10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
23 1:44.69Badran, Amani12Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
24 1:57.54Valk, Andi12Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1

3A Women 100 Free
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 56.08Begay, HadleeGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
2 59.44Kling, Aubri12Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
3 1:00.66Hooley, Kaelee12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
4 1:00.90Barrett, Kacee12Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
5 1:01.29Guymon, Haley11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
6 1:01.79Vitek, Ella12Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
7 1:02.97Mikesell, Marisol11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
8 1:03.83Wheelwright, Rachel12Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
9 1:03.96Louis, Isabelle10Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
10 1:04.36Sherman, Grace11Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
11 1:04.63Hardin-reynolds, Emmy10Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
12 1:04.82Myler, Tessa11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
13 1:05.09Christensen, Hope11North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
14 1:05.79Richins, Tessa11North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
15 1:06.08Runia, Nyah12Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
16 1:06.32Lyman, Thalyn10Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
17 1:06.35Riser, Hannah11Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
18 1:06.64Jaramillo, Tyrca10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
19 1:06.94Richards, Jacee12Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
20 1:07.11Powell, Haylie11Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
21 1:07.14Swallom, BethanyGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
22 1:07.20Kooyman, Caitlin12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
23 1:07.24Foy, Mekinley11Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
24 1:07.25Crompton, Sofia11Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
25 1:07.57Johansen, Abby10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
26 1:07.68Warren, Zoe9Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
27 1:08.36Swasey, Nicole11Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
28 1:08.43Jensen, Cambrie10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
29 1:08.67Jespersen, Emily12Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
30 1:09.01O'brien, Marin9Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
31 1:09.26Olsen, Tara11Carbon2019-11-08Cedar Invitational 2019
32 1:09.55Barlow, Bailey10Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
33 1:09.60Baird, CoraGrand County2019-11-08Cedar Invitational 2019
34 1:10.05Hess, Megan11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
35 1:10.53Milavetz, Olivia10Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
36 1:10.89Garcia, Alejandra12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
37 1:10.95Tait, Brittan11Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
38 1:11.05Carter, Sydney9Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
39 1:11.55Rollan, Asia11Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
40 1:11.90Simmons, Sarah12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
41 1:11.97Thurman, Aimee10Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
42 1:12.10Watterson, Avery10North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
43 1:12.36Wood, Cami10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
44 1:12.49Orford, Charlotte12Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
45 1:12.52Kimmerle, Kiersten12Grand County2019-11-08Cedar Invitational 2019
46 1:12.58Dean, Jocelyn11Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
47 1:12.79Black, Anaka12North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
48 1:12.84Delangis, Nicole12Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
49 1:13.08Aguilar, Laney9Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
50 1:13.19Harbison, Sierra10Altamont High School2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
51 1:13.62Mckendrick, AriannaGrantsville2019-11-08Cedar Invitational 2019
52 1:14.03Herre, EmmaAmerican Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
53 1:14.09Eatchel, Madeleine11Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
54 1:14.23Tingey, Halli9Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
55 1:14.30Whitmer, Emma10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
56 1:14.79Howes, Olivea10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
57 1:14.82Mcfarland, Isabel9Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
58 1:14.95Willson, Abby10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
59 1:14.96Uffens, Kylie12Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
60 1:15.05Guymon, Aubrey9Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
61 1:15.08Wahlen, Sarah11Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
62 1:15.19Mccandless, Katie10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
63 1:15.22Mejia, Emma9Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
64 1:15.26Thurman, Heidi11Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
65 1:15.32Lyman, Anya10Gunnison Valley2019-11-01Richfield Swim Nov 1
66 1:15.87Peterson, Samantha9Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
67 1:15.94Wakefield, Josie12Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
68 1:16.02Birch, Jenna11Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
69 1:16.69Roper, Devin9Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
70 1:17.09Ashton, Baylea11Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
71 1:17.56Rasmussen, Alice11Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
72 1:17.69Urie, Laura12Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
73 1:17.72Freston, Paige10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
74 1:18.05Orn, Karli10Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
75 1:18.22Costa, Aylianna12Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
76 1:18.23Ballard, Cheyenne12North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
77 1:18.51Lee, Kayla11Carbon2019-11-08Cedar Invitational 2019
78 1:18.96Badran, Amani12Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
79 1:19.20Burnham, Abbey9Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
80 1:19.41Mangus, Preslie12Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
80 1:19.41Spunaugle, Eva9Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
82 1:19.63Meccariello, Rileigh9Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
83 1:19.88Lynam, Makena9Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
84 1:20.00Smurthwaite, SydneeGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
85 1:20.78Earl, KasiaCarbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
86 1:20.95Waite, Britannia11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
87 1:21.40Day, Natalie12North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
88 1:21.81Powell, Ashley10Carbon2019-11-08Cedar Invitational 2019
89 1:22.60Whitham, LibbyGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
90 1:23.31Thomas, Kelsey10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
91 1:23.60Mart, Nakisha10Altamont High School2019-11-06Union & Morgan @ SS
92 1:24.60Stewart, Paige10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
93 1:24.72Duncan, KatieGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
94 1:25.01Smith, Kara9Delta High School2019-11-08Cedar Invitational 2019
95 1:25.09Canfield, Cassidy12Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
96 1:25.43Pugliese, Lizabeth11Carbon2019-11-08Cedar Invitational 2019
97 1:25.80Ferrin, Elizabeth11Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
98 1:26.09Higley, KiraGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
99 1:26.75Baird, Kaytlyn9Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
100 1:26.95Durrant, Kaylee10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS

3A Women 500 Free
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 5:30.19Begay, HadleeGrantsville2019-11-08Cedar Invitational 2019
2 5:57.95Hardin-reynolds, Emmy10Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
3 6:16.70Thompson, Annalee11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
4 6:20.15Caldwell, Kaitlyn10South Summit2019-11-06Union & Morgan @ SS
5 6:23.46Lynn, Alora11Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
6 6:24.15Boer, Saskia11Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
7 6:27.05Hooley, Kaelee12Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
8 6:39.12Erickson, Ava10Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
9 6:42.43Wheelwright, Rachel12Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
10 6:55.12Swasey, Nicole11Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
11 7:01.19Jespersen, Emily12Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
12 7:04.91Johansen, Abby10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
13 7:07.76Riser, Hannah11Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
14 7:08.68Christensen, Hope11North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
15 7:09.95Garcia, Alejandra12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
16 7:11.96Thurman, Aimee10Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
17 7:13.21Jaramillo, Tyrca10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
18 7:22.07Funk, Jennifer12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
19 7:27.68Wahlen, Sarah11Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
20 7:40.87Mccandless, Katie10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
21 7:42.87Mckendrick, AriannaGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
22 7:44.67Hill, Paige10Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
23 7:44.88Stephenson, Carlee12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
24 7:54.59Bertoch, Alysha10Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
25 7:59.33Nielsen, Gabrielle9South Sevier2019-11-01Richfield Swim Nov 1
26 8:04.36Howes, Olivea10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
27 8:19.26Stilson, Sydney10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
28 8:21.70Bolton, Kayla11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
29 8:43.59Durrant, Kaylee10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
30 9:47.62Valk, Andi12Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet

3A Women 100 Back
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 1:06.12Begay, HadleeGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
2 1:06.61Vitek, Ella12Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
3 1:07.92Hardin-reynolds, Emmy10Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
4 1:11.20Mikesell, Marisol11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
5 1:13.45Guymon, Haley11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
6 1:14.67Moore, Katie11Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
7 1:15.60Wakefield, Josie12Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
8 1:16.07Warren, Kenadee11Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
9 1:16.54O'brien, Marin9Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
10 1:17.77Jensen, Cambrie10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
11 1:17.90Kooyman, Caitlin12Delta High School2019-11-08Cedar Invitational 2019
12 1:18.17Swasey, Nicole11Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
13 1:18.35Thurman, Heidi11Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
14 1:19.08Warren, Zoe9Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
15 1:20.35Au, LaurenAmerican Leadership2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
16 1:21.91Jespersen, Emily12Carbon2019-11-08Cedar Invitational 2019
17 1:22.24Milavetz, Olivia10Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
18 1:22.38Jaramillo, Tyrca10Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
19 1:23.20Kimmerle, Kiersten12Grand County2019-11-08Cedar Invitational 2019
20 1:24.23Garcia, Alejandra12Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
21 1:25.09Aramantrout, MaryGrantsville2019-11-08Cedar Invitational 2019
22 1:25.15Bagley, Ella12Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
23 1:25.29Peterson, Samantha9Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
24 1:25.54Waite, Britannia11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
25 1:26.20Hess, Megan11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
26 1:26.35Oliverson, Emelyn12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
27 1:27.68Herre, EmmaAmerican Leadership2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
28 1:27.82Kelly, Kathryn11Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
29 1:28.05Lee, Kelci10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
30 1:28.37Wood, Cami10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
31 1:28.67Ferrin, Elizabeth11Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
32 1:29.11Tait, Brittan11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
33 1:29.25Horsley, Mollie10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
34 1:29.29Black, Anaka12North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
35 1:29.33Relph, Neelie11Grand County2019-11-08Cedar Invitational 2019
36 1:30.17Tingey, Halli9Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
37 1:30.22Freston, Paige10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
38 1:30.51Richins, Amelia11North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
39 1:30.76Harbison, Sierra10Altamont High School2019-11-06Union & Morgan @ SS
40 1:31.25Powell, Ashley10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
41 1:32.27Stilson, Sydney10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
42 1:32.39Ashton, Baylea11Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
43 1:33.51Whitesel, Elli10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
44 1:34.15Fox, Addison10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
45 1:34.34Orn, Karli10Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
46 1:34.52Funk, Jewel12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
47 1:34.80Maughan, Mallory9Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
48 1:35.75Jensen, Aspen9Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
49 1:36.02Thomas, Kelsey10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
50 1:36.75Mangus, Preslie12Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
51 1:36.88Birch, Jenna11Carbon2019-11-08Cedar Invitational 2019
52 1:36.94Leatherwood, Katlynd11Gunnison Valley2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
53 1:37.06Carter, Sydney9Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
54 1:37.41Burnham, Abbey9Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
55 1:37.85Ballard, Cheyenne12North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
56 1:37.89Flake, EmilyGunnison Valley2019-11-01Richfield Swim Nov 1
57 1:38.25Mart, Nakisha10Altamont High School2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
58 1:38.60Meccariello, Rileigh9Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
59 1:38.79Pace, Emily9Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
60 1:39.59Obray, Lainey11South Sevier2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
61 1:40.48Peterson, Devyn9Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
62 1:41.78Whitmer, Emma10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
63 1:42.20Canfield, Cassidy12Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
64 1:44.51Baird, Kaytlyn9Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
65 1:45.09Johnson, KemberNorth Sevier2019-11-01Richfield Swim Nov 1
66 1:45.56Wilson, Audra10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
67 1:46.72Drummond, Kali9Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
68 1:47.55Smith, NaomiRichfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
69 1:47.57Barben, Sarah10South Sevier2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
70 1:50.25D'angelosante, GaiaRichfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
70 1:50.25Rowley, LilyAmerican Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
72 1:50.69Cantrell, Hannah9Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
73 1:51.56Hopes, Payton10Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
74 1:52.02Deru, Alyssa9Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
75 1:53.44Burnham, Annikah10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
76 1:54.76Berry, Kylee10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
77 1:56.07Rasmussen, Mia10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
78 1:58.29Mcdonald, VioletGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
79 1:59.65Sorensen, Ivie9Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
80 1:59.78Whiting, Whitney9Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
81 2:00.58Walker, ShelbyGrantsville2019-11-08Cedar Invitational 2019
82 2:22.82Simmons, Ana11South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
83 2:52.56Johnson, Chiara11Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS

3A Women 100 Breast
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 1:12.72Smith, Grace11Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
2 1:13.94Guymon, Haley11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
3 1:17.24Holman, GraceJuab2019-11-01Delta Nov 1 Meet
4 1:17.47Kling, Aubri12Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
5 1:19.44Jaramillo, Tyrca10Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
6 1:21.46Swasey, Nicole11Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
7 1:24.21Mikesell, Marisol11Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
8 1:25.06Sherman, Grace11Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
9 1:25.39Deutschlander, DelaneyParowan2019-11-08Cedar Invitational 2019
10 1:25.95Foy, Mekinley11Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
11 1:28.11Baker, Ashlin12Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
12 1:28.16Jackman, Kyla11Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
13 1:28.57Hatch, Mckyla12Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
14 1:29.04Crompton, Sofia11Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
15 1:29.90Mccandless, Kayleigh11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
16 1:30.44Swanson, Lael10Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
17 1:31.25Sherman, Caeli10Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
18 1:31.92Odendahl, Logan10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
19 1:32.11Lyman, Anya10Gunnison Valley2019-11-01Richfield Swim Nov 1
20 1:32.53Orford, Charlotte12Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
21 1:33.05Kimmerle, Kiersten12Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
22 1:33.59Durrant, Kaylee10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
23 1:33.65Wood, Cami10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
24 1:33.91Whitesel, Elli10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
25 1:34.41Tribe, Amy11Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
26 1:34.68Willson, Abby10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
27 1:34.93Mccandless, Katie10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
28 1:35.17Dean, Jocelyn11Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
29 1:35.75Herre, EmmaAmerican Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
30 1:35.97Campbell, Zoe10Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
31 1:36.06Simmons, Raquelle12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
32 1:37.62Lyman, Thalyn10Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
33 1:38.77Rasmussen, Bryn11Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
34 1:39.52Hellander, Harley10North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
35 1:39.83Higley, KiraGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
36 1:39.97Rasmussen, Alice11Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
37 1:41.85Delangis, Nicole12Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
38 1:41.90Peterson, Samantha9Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
39 1:42.15Baird, Kaytlyn9Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
40 1:42.67Wilkinson, Cami11Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
41 1:43.09Guymon, Aubrey9Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
41 1:43.09Mangus, Preslie12Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
43 1:43.81Mccourt, Lorianne12Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
44 1:43.94Gleave, Sierra10Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
45 1:44.42Beckstrom, Jaycie12Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
46 1:44.47Foy, Sierra9Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
47 1:44.77Hicks, Jessica10Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
48 1:44.88Horsley, Mollie10Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
49 1:45.76Day, Natalie12North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
50 1:45.84Spunaugle, Eva9Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
51 1:46.33Freston, Paige10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
52 1:48.18Smith, Kara9Delta High School2019-11-08Cedar Invitational 2019
53 1:49.01Stilson, Sydney10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
54 1:49.82Quackenbush, Lily10Wasatch Academy2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
55 1:52.21Johnson, Kaejha11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
56 1:52.51Pugliese, Lizabeth11Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
57 1:52.63Mcfarland, Isabel9Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
58 1:53.55Madsen, Tenley10Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
59 1:53.64Wilcox, Emily11Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
60 1:53.88Lee, Kelci10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
61 1:54.38Whitmer, Emma10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
62 1:55.12Bailk, Lily11South Summit2019-11-06Union & Morgan @ SS
63 1:56.20Whiting, Whitney9Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
64 1:58.95Buss, Brielle9Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
65 1:59.00Valk, Andi12Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
66 2:01.72Wilson, Audra10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
67 2:01.78Curley, HaylenRichfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
68 2:05.47Smith, SerenaGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
69 2:07.42Warner, BronteGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet

3A Women 200 Medley Relay
OrderTimeSchoolDateMeet
1 1:51.90Grantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
2 2:04.77Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
3 2:09.79Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
4 2:10.79Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
5 2:16.41Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
6 2:20.81Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
7 2:21.87Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
8 2:22.58North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
9 2:23.31Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
10 2:23.80Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
11 2:26.31North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
12 2:32.24Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
13 2:33.10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS

3A Women 200 Free Relay
OrderTimeSchoolDateMeet
1 1:53.24Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
2 1:53.36Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
3 2:04.08Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
4 2:05.00Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
5 2:05.93Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
6 2:05.99Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
7 2:09.70Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
8 2:09.81North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
9 2:09.92Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
10 2:12.89Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
11 2:18.55Gunnison Valley2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
12 2:27.18North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
13 2:35.91Grantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
14 2:41.01South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet

3A Women 400 Free Relay
OrderTimeSchoolDateMeet
1 4:14.00Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
2 4:14.59Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
3 4:26.03Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
4 4:26.79Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
5 4:33.91Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
6 4:39.66Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
7 4:44.54Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
8 4:45.19Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
9 4:46.21Grantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
10 5:03.00Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
11 5:12.16North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
12 5:18.18Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite


3A Men 200 Free
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 1:55.92Morton, Nico9Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
2 1:57.86Erickson, Lucas12Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
3 1:58.32Yanelli, Alex10Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
4 2:03.70Hall, Sam10Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
5 2:04.25Hawkins, Dylan11Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
6 2:04.62Monney, Shilo12Altamont High School2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
7 2:04.90Stewart, Carson11Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
8 2:06.72Higgs, Kaeden12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
9 2:07.43Dearden, Kaleb12Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
10 2:07.67Chamberlain, Camden10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
11 2:10.05Hawkins, Taylor12Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
12 2:11.31Myers, Shaffer12South Summit2019-11-06Union & Morgan @ SS
13 2:12.38Degray, TristanJuab2019-11-01Delta Nov 1 Meet
14 2:12.82Spunangle, Hunter10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
15 2:13.70Stanford, Wade12North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
16 2:13.84Ibanez, Gabriel9Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
17 2:14.09Skidmore, Carson12Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
18 2:15.14Guymon, Tyson10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
19 2:15.44Huntsman, Seth12Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
20 2:15.67Bertoch, William10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
21 2:16.03Yarrish, Ben12Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
22 2:17.29Hunt, Parker12Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
23 2:20.22Christensen, Dawson12Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
24 2:20.35Townley, Michael12North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
25 2:21.33Kling, GrantRichfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
26 2:21.39Hintze, Hunter12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
27 2:21.87Graff, Max10Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
28 2:22.15Allinson, Mccoy11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
29 2:22.45Ciulupa campos, Matias11Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
30 2:23.35Minchey, Dax10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
31 2:24.13Stotz, Camron10Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
32 2:24.30Spendlove, Garrett12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
33 2:24.79Blonquist, Dixon12North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
34 2:24.82Young, Stryder10Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
34 2:24.82Moore, Brendan10Grand County2019-11-08Cedar Invitational 2019
36 2:25.02Lewis, Brigham12North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
37 2:25.36Jewkes, Colsen12Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
38 2:25.46Clayton, Paul11Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
39 2:25.58Fauver, Jacob9Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
40 2:25.70Torres, Matthew12Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
41 2:25.71Pippert, Connor9Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
42 2:25.89Jorgensen, Jace12Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
43 2:27.10Despain, Jacob10Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
44 2:27.60Bliss, Joseph12Delta High School2019-11-08Cedar Invitational 2019
45 2:28.80Schmitt, Tracer9Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
46 2:29.10Shupe, Jacob12Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
47 2:29.31Clark, Duncan11Grand County2019-11-08Cedar Invitational 2019
48 2:30.43Larsen, Ethan10Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
49 2:31.01Palmer, Gideon10North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
50 2:31.65Duberow, James9Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
51 2:32.01Robertson, Tyler9Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
52 2:32.65Dearden, Adam12Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
53 2:32.76Lewis, Ty10Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
54 2:33.37Robison, Mckay10Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
55 2:34.81Spendlove, Connor9Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
56 2:36.06Baier, Cody11Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
57 2:36.64Watterson, Zach11North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
58 2:39.45De castro, ThomasWasatch Academy2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
59 2:39.56Strait, Jared11North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
60 2:39.99Hadden, Mason10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
61 2:40.03Monney, Elijah9Altamont High School2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
62 2:40.55Smith, Kaysen10North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
63 2:42.17Cox, Iven10North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
64 2:42.38Bradford, Boyd9Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
65 2:43.89Bailey, Stockton12North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
66 2:43.96Bishop, Steven9Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
67 2:45.52Cox, Gage11North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
68 2:45.57Rudd, Jayce12Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
69 2:49.15Holbrook, Joseph10North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
70 2:49.28Murphy, Max10Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
71 2:49.97Crapo, Ammon12Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
72 2:50.50Durrant, Bryant9Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
73 2:51.88Ericksen, Kason10North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
74 2:53.10Engar, Nathan9Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
75 2:54.18Carter, DustinGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
76 2:56.69Palmer, Levi10North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
77 3:00.15Hintze, Remi9Delta High School2019-11-14Carbon & Delta @ Union
78 3:00.42Merrill, BrockGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
79 3:03.05Halliday, Adam9South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
80 3:05.89Howells, Caleb11South Summit2019-11-06Union & Morgan @ SS
81 3:05.99Collings, WyattGrantsville2019-11-08Cedar Invitational 2019
82 3:07.42Miles, Spencer10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
83 3:07.52Frederick, Alexander9Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
84 3:10.87Henrie, Jeryn9Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
85 3:12.63Garcia, Ammon10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
86 3:14.01Butcher, Daniel11Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
87 3:14.38Jensen, LukeRichfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
88 3:15.22Peckham, Jaron11North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
89 3:16.84Thacker, Tyler11South Summit2019-11-06Union & Morgan @ SS
90 3:23.80Freston, Porter9Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
91 3:27.95Day, Spencer10North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
92 3:29.60Tribe, Hank9Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
93 3:37.01Ferris, Aidan9South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet

3A Men 200 I.M.
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 2:09.57Morton, Nico9Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
2 2:10.59Yanelli, Alex10Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
3 2:11.27Erickson, Lucas12Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
4 2:20.83Hawkins, Dylan11Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
5 2:21.19Maxfield, Levi11Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
6 2:21.38Monney, Shilo12Altamont High School2019-11-14Carbon & Delta @ Union
7 2:22.79Hawkins, Taylor12Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
8 2:23.21Smurthwaite, BenGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
9 2:24.65Goh, Matthew11Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
10 2:24.75Pakkarato, Pattarapong11Grand County2019-11-08Cedar Invitational 2019
11 2:28.47Beagley, Asher11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
12 2:30.38Noorda, Brayden10Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
13 2:30.43Ibanez, Gabriel9Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
14 2:32.12Spunangle, Hunter10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
15 2:33.36Kling, GrantRichfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
16 2:33.58Atwood, MatthewAmerican Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
17 2:33.62Yarrish, Ben12Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
18 2:33.68Bretz, RyanNorth Sevier2019-11-01Richfield Swim Nov 1
19 2:33.76Bertoch, William10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
20 2:34.09Torres, Matthew12Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
21 2:36.19Chamberlain, Camden10Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
22 2:36.69Brown, Richard11Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
23 2:38.17Atkinson, Bodee12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
24 2:40.07Galati, Sam12South Summit2019-11-06Union & Morgan @ SS
25 2:40.42Lewis, Brigham12North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
26 2:40.68Hanson, Matthew12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
27 2:41.10Minchey, Kyler10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
28 2:41.93Greenwood, Gehrig12North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
29 2:44.09Schmitt, Tracer9Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
30 2:44.37Ogden, Mac11Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
31 2:44.38Sanders, Spencer12Delta High School2019-11-14Carbon & Delta @ Union
32 2:45.13Lassche, Treven10South Summit2019-11-06Union & Morgan @ SS
33 2:45.80Spendlove, Garrett12Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
34 2:47.72Child, Benji9Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
35 2:48.38Overly, Brock10Gunnison Valley2019-11-01Richfield Swim Nov 1
36 2:51.19Riad, Brennan10Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
37 2:51.90Durrant, Taylor11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
38 2:52.01Bishop, Ethan9Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
39 2:53.26Jewkes, Colsen12Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
40 2:54.06Mclaughlin, Cameron10Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
41 2:55.83Vanorden, Hunter10Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
42 2:57.29Matthews, Caleb9Gunnison Valley2019-11-01Richfield Swim Nov 1
43 2:57.75Shumway, Richard11Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
44 2:58.25Baier, Cody11Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
45 2:58.71Cox, Gage11North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
46 3:00.91Thomas, EvanGrantsville2019-11-08Cedar Invitational 2019
47 3:00.96Fauver, Jacob9Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
48 3:01.07Bailey, Stockton12North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
49 3:11.82Dearden, Adam12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
50 3:12.47Spendlove, Connor9Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G

3A Men 50 Free
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 24.33Monney, Shilo12Altamont High School2019-11-06Union & Morgan @ SS
2 24.37Goh, Matthew11Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
2 24.37Anderson, Brennan12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
4 24.51Hansen, Logan11South Sevier2019-11-01Richfield Swim Nov 1
5 24.59Hawkins, Dylan11Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
6 24.87Piotrowski, Cody12North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
7 25.09Overman, Seth11Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
8 25.21Pakkarato, Pattarapong11Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
9 25.29Ison, Jacob11North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
10 25.33Myers, Shaffer12South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
11 25.35Stewart, Carson11Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
12 25.65Despain, Nathan12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
13 25.78Kling, GrantRichfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
14 25.79Henderson, Cale12Delta High School2019-11-08Cedar Invitational 2019
15 25.84Hanson, Blake10St. Joseph2019-11-07Bear River@Ben Lomond
16 25.85Beagley, Asher11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
17 25.99Bertoch, William10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
18 26.02Ogden, Mac11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
19 26.05Hall, Sam10Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
20 26.21Stephens, Liam11North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
21 26.23Gordon, Ben12Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
22 26.25Ibanez, Gabriel9Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
23 26.32Morris, Elias11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
23 26.32Earl, Zach11Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
25 26.35Zenger, Hunter11South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
26 26.36Guymon, Tyson10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
27 26.47Minchey, Kyler10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
28 26.48Wood, Samuel12Wasatch Academy2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
29 26.59Brown, Richard11Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
30 26.62Cunningham, Trey12Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
31 26.64Chamberlain, Camden10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
32 26.66Hanson, Matthew12Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
33 26.67Lassche, Treven10South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
34 26.69Lewis, Ty10Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
35 26.73Townley, Michael12North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
36 26.75Rasmussen, Zane12Wasatch Academy2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
37 26.80Foster, Carson11Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
38 26.91Tang, Xingyao12St. Joseph2019-11-07Bear River@Ben Lomond
39 26.96Spunangle, Hunter10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
40 26.99Vandegrift, Henry11Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
41 27.03Schmitt, Tracer9Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
42 27.04Au, RobbieAmerican Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
43 27.13Overly, Brock10Gunnison Valley2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
44 27.22Lloyd, Evan12Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
45 27.26Allinson, Mccoy11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
46 27.42Lowe, JoshAmerican Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
47 27.57Degray, TristanJuab2019-11-01Delta Nov 1 Meet
48 27.58Dearden, Ean12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
49 27.60Bailey, Stockton12North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
50 27.61Jorgensen, Jace12Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
50 27.61Riad, Brennan10Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
52 27.69Sanford, William12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
53 27.72Milliner, Justin11Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
54 27.85Sanders, Spencer12Delta High School2019-11-08Cedar Invitational 2019
55 27.89Mortensen, Zachary12Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
56 27.91Shupe, Jacob12Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
57 27.95Graff, Max10Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
58 28.13Atkinson, Bodee12Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
59 28.22Horrocks, Matthew11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
60 28.26Blonquist, Dixon12North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
61 28.32Pratt, Hank9Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
62 28.34Wade, Pierson10St. Joseph2019-11-07Bear River@Ben Lomond
63 28.39Shenkman, DavisWasatch Academy2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
64 28.40Ogden, Isaak10Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
65 28.43Smith, Kaysen10North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
66 28.49Hintze, Hunter12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
67 28.57Halliday, Mckay11Gunnison Valley2019-11-01Richfield Swim Nov 1
68 28.66Tullis, Spencer9Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
69 28.67Smith, Zane12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
70 28.78Greenwood, Gehrig12North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
71 28.79Despain, Jacob10Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
72 28.85Noorda, Brayden10Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
73 28.86Stotz, Camron10Grand County2019-11-08Cedar Invitational 2019
74 29.03Clark, Duncan11Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
75 29.10De castro, ThomasWasatch Academy2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
76 29.13Gale, Joshua9Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
77 29.18Maaz, Jose11Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
78 29.19Peterson, Elijah9South Sevier2019-11-01Richfield Swim Nov 1
79 29.20Cummins, Colby11Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
80 29.30Mccandless, William12Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
80 29.30Thomas, EvanGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
82 29.34Robertson, Tyler9Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
83 29.43Ritzman, Alex10North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
84 29.44Matthews, Caleb9Gunnison Valley2019-11-01Richfield Swim Nov 1
85 29.45Palmer, Gideon10North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
86 29.47Fauver, Jacob9Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
87 29.56Torres, Matthew12Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
88 29.59Duberow, James9Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
89 29.65Cox, Iven10North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
90 29.79Reber, Levi10Gunnison Valley2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
91 29.83Bradford, Boyd9Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
92 29.95Pippert, Connor9Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
93 29.96Haoxian, CaiSt. Joseph2019-11-07Bear River@Ben Lomond
94 30.01Baier, Cody11Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
95 30.05Mccandless, Bryan12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
96 30.10Lee, JosephAmerican Leadership2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
96 30.10Strait, Jared11North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
98 30.21Bergfeld, Jarom10South Sevier2019-11-01Richfield Swim Nov 1
99 30.24Rohrer, Daycen10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
100 30.26Holbrook, Joseph10North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet

3A Men 100 Fly
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 56.37Erickson, Lucas12Rowland Hall2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
2 58.37Thomas, ZaneGrantsville2019-11-08Cedar Invitational 2019
3 59.87Hawkins, Dylan11Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
4 1:00.46Pakkarato, Pattarapong11Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
5 1:01.18Smurthwaite, BenGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
6 1:02.57Beagley, Asher11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
7 1:02.95Skidmore, Carson12Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
8 1:07.47Higgs, Kaeden12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
9 1:08.02Torres, Matthew12Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
10 1:08.39Piotrowski, Cody12North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
11 1:08.57Ibanez, Gabriel9Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
12 1:09.24Stanford, Wade12North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
13 1:09.59Kling, GrantRichfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
14 1:10.38Yarrish, Ben12Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
15 1:13.05Bretz, RyanNorth Sevier2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
16 1:13.08Atwood, MatthewAmerican Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
17 1:16.81Myers, Shaffer12South Summit2019-11-06Union & Morgan @ SS
18 1:16.87Graff, Max10Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
19 1:17.38Vanorden, Hunter10Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
20 1:17.70Monney, Shilo12Altamont High School2019-11-14Carbon & Delta @ Union
21 1:17.75Child, Benji9Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
22 1:18.32Ciulupa campos, Matias11Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
23 1:20.61Thomas, EvanGrantsville2019-11-08Cedar Invitational 2019
24 1:24.66Dearden, Adam12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
25 1:25.29Matthews, Caleb9Gunnison Valley2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
26 1:32.72Cox, Iven10North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
27 1:38.15Northrup, Gregory9South Sevier2019-11-05CarbSSV@EHS
28 1:41.29Miles, Spencer10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union

3A Men 100 Free
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 52.18Erickson, Lucas12Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
2 52.98Thomas, ZaneGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
3 53.25Yanelli, Alex10Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
4 53.69Anderson, Brennan12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
5 54.38Hawkins, Dylan11Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
6 54.72Maxfield, Levi11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
7 55.59Smurthwaite, BenGrantsville2019-11-08Cedar Invitational 2019
8 56.30Higgs, Kaeden12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
9 56.44Morton, Nico9Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
10 56.48Ison, Jacob11North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
11 56.57Bertoch, William10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
12 56.63Hansen, Logan11South Sevier2019-11-05CarbSSV@EHS
12 56.63Hall, Sam10Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
14 56.72Stewart, Carson11Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
15 56.78Myers, Shaffer12South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
16 57.48Huntsman, Seth12Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
17 57.58Hawkins, Taylor12Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
18 57.71Dearden, Kaleb12Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
19 58.27Ibanez, Gabriel9Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
20 58.60Yarrish, Ben12Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
21 58.71Hanson, Blake10St. Joseph2019-11-07Bear River@Ben Lomond
22 58.77Chamberlain, Camden10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
23 58.89Spunangle, Hunter10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
24 59.14Kling, GrantRichfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
25 59.17Brown, Richard11Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
26 59.32Hunt, Parker12Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
27 59.66Henderson, Cale12Delta High School2019-11-08Cedar Invitational 2019
28 59.71Gomez, EzekielAmerican Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
29 59.92Foster, Carson11Summit Academy2019-11-07Juan Diego & Stansbury @ Tooel
30 1:00.65Townley, Michael12North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
31 1:00.66Zenger, Hunter11South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
32 1:00.91Stanford, Wade12North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
33 1:01.09Ogden, Mac11Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
34 1:01.14Shupe, Jacob12Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
35 1:01.19Morris, Elias11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
36 1:01.24Allinson, Mccoy11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
37 1:01.45Clayton, Paul11Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
37 1:01.45Bliss, Joseph12Delta High School2019-11-14Carbon & Delta @ Union
39 1:01.47Gordon, Ben12Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
40 1:01.68Guymon, Tyson10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
41 1:01.70Torres, Matthew12Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
42 1:01.72Taylor, Cambrin10Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
43 1:01.78Overly, Brock10Gunnison Valley2019-11-01Richfield Swim Nov 1
44 1:01.80Wood, Samuel12Wasatch Academy2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
45 1:01.90Hintze, Hunter12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
46 1:02.00Schmitt, Tracer9Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
47 1:02.02Degray, TristanJuab2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
48 1:02.45Lewis, Ty10Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
49 1:02.51Dearden, Ean12Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
50 1:02.64Au, RobbieAmerican Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
51 1:02.71Lassche, Treven10South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
52 1:02.81Fauver, Jacob9Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
53 1:02.90Lewis, Brigham12North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
54 1:03.09Hawks, Arthur10Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
55 1:03.12Tang, Xingyao12St. Joseph2019-11-07Bear River@Ben Lomond
56 1:03.30Sanders, Spencer12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
57 1:03.43Jorgensen, Jace12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
58 1:03.46Sanford, William12Delta High School2019-11-14Carbon & Delta @ Union
59 1:03.48Moore, Brendan10Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
60 1:03.85Minchey, Kyler10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
61 1:04.01Pratt, Hank9Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
62 1:04.07Young, Stryder10Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
63 1:04.11Galati, Sam12South Summit2019-11-06Union & Morgan @ SS
63 1:04.11Peterson, Elijah9South Sevier2019-11-01Richfield Swim Nov 1
65 1:04.32Jewkes, Colesen12Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
66 1:04.35Ciulupa campos, Matias11Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
67 1:04.36Thomas, EvanGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
68 1:04.48Riad, Brennan10Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
69 1:04.52Pippert, Connor9Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
70 1:04.53Hanson, Matthew12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
71 1:04.55Blonquist, Dixon12North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
72 1:04.82Durrant, Taylor11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
73 1:04.91Lowe, JoshAmerican Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
74 1:04.92Despain, Jacob10Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
75 1:05.34Maaz, Jose11Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
76 1:05.43Jensen, Talmage11Gunnison Valley2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
77 1:05.67Smith, Kaysen10North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
78 1:05.84Bailey, Stockton12North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
79 1:05.97Knight, Owen11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
80 1:06.11Palmer, Gideon10North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
81 1:06.27Wade, Pierson10St. Joseph2019-11-07Bear River@Ben Lomond
82 1:06.61Gay, JeremiahAmerican Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
83 1:06.97Hadden, Mason10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
84 1:07.25Dalpiaz, Thomas10Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
85 1:07.38Mortensen, Zachary12Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
86 1:07.83Cox, Iven10North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
87 1:08.13Terry, Kegley10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
87 1:08.13Shumway, Richard11Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
89 1:08.20Olivares, Ace10Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
89 1:08.20De castro, ThomasWasatch Academy2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
91 1:08.34Bishop, Steven9Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
92 1:08.40Prior, RyanAmerican Leadership2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
93 1:08.47Dutson, Ethan11Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
94 1:08.52Tullis, Spencer9Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
95 1:08.82Anderson, Aidan12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
96 1:09.22Strait, Jared11North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
97 1:09.45Jorgensen, MatthewGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
98 1:09.50Spendlove, Connor9Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
99 1:09.52Cummins, Colby11Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
100 1:09.72Finlinson, Lafe10Delta High School2019-11-14Carbon & Delta @ Union

3A Men 500 Free
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 5:15.08Morton, Nico9Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
2 5:22.71Yanelli, Alex10Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
3 5:25.14Thomas, ZaneGrantsville2019-11-08Cedar Invitational 2019
4 5:49.87Chamberlain, Camden10Carbon2019-11-08Cedar Invitational 2019
5 5:50.68Stewart, Carson11Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
6 5:51.50Hall, Sam10Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
7 5:58.53Ibanez, Gabriel9Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
8 6:00.69Dearden, Kaleb12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
9 6:17.79Ogden, Isaak10Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
10 6:21.02Guymon, Tyson10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
11 6:28.63Milliner, Justin11Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
12 6:34.09Dearden, Ean12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
13 6:35.13Bretz, RyanNorth Sevier2019-11-01Richfield Swim Nov 1
14 6:39.24Hanson, Matthew12Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
15 6:43.87Reber, Levi10Gunnison Valley2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
16 6:44.72Young, Stryder10Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
17 6:48.13Stotz, Camron10Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
18 6:49.51Graff, Max10Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
19 6:49.87Minchey, Kyler10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
20 6:51.20Halliday, Mckay11Gunnison Valley2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
21 6:52.12Palmer, Gideon10North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
22 6:52.29Hintze, Hunter12Delta High School2019-11-14Carbon & Delta @ Union
23 6:58.64Robertson, Tyler9Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
24 7:11.46Baier, Cody11Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
25 7:14.16Spendlove, Connor9Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
26 7:26.44Matthews, Caleb9Gunnison Valley2019-11-01Richfield Swim Nov 1
27 7:28.38Terry, Kegley10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
28 7:33.90Ruf, Brolen10North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
29 7:36.15Vanorden, Hunter10Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
30 7:43.12Rapp, Patrick11Wasatch Academy2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
31 7:56.30Holbrook, Joseph10North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
32 8:11.37Cox, Iven10North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
33 8:15.69Minor, David12Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
34 8:26.74Merrill, BrockGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet

3A Men 100 Back
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 58.89Morton, Nico9Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
2 59.64Thomas, ZaneGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
3 1:01.16Hawkins, Taylor12Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
4 1:03.37Smurthwaite, BenGrantsville2019-11-08Cedar Invitational 2019
5 1:03.52Anderson, Brennan12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
6 1:05.73Maxfield, Levi11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
7 1:06.40Hawks, Arthur10Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
8 1:08.64Ibanez, Gabriel9Carbon2019-11-08Cedar Invitational 2019
9 1:08.90Huntsman, Seth12Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
10 1:08.93Clayton, Paul11Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
11 1:09.04Morris, Elias11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
12 1:09.15Chamberlain, Camden10Carbon2019-11-05CarbSSV@EHS
13 1:09.16Gordon, Ben12Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
14 1:09.35Knight, Owen11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
15 1:09.63Beagley, Asher11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
16 1:10.82Henderson, Cale12Delta High School2019-11-14Carbon & Delta @ Union
17 1:10.89Minchey, Dax10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
18 1:11.28Milliner, Justin11Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
19 1:11.41Allinson, Mccoy11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
20 1:11.65Au, RobbieAmerican Leadership2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
21 1:11.77Spendlove, Garrett12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
22 1:11.89Ciulupa campos, Matias11Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
23 1:12.35Spunangle, Hunter10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
24 1:12.46Cunningham, Trey12Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
25 1:12.77Noorda, Brayden10Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
26 1:12.88Atkinson, Bodee12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
27 1:13.21Duberow, James9Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
28 1:14.01Shupe, Jacob12Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
29 1:14.06Sanders, Spencer12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
30 1:15.02Watterson, Zach11North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
31 1:15.17Bailey, Stockton12North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
32 1:15.26Overly, Brock10Gunnison Valley2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
33 1:16.27Guymon, Tyson10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
34 1:18.88Prior, RyanAmerican Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
35 1:19.42Clark, Duncan11Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
36 1:19.44Smith, Kaysen10North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
37 1:19.53Wood, Samuel12Wasatch Academy2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
38 1:19.54Horrocks, Matthew11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
39 1:19.99Hansen, Hayden9South Sevier2019-11-01Richfield Swim Nov 1
40 1:20.13Strait, Jared11North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
41 1:20.47Pratt, Hank9Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
42 1:21.63Bishop, Ethan9Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
43 1:21.68Jewkes, Colesen12Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
44 1:21.78Halliday, Adam9South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
45 1:21.80Baier, Cody11Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
46 1:22.19Bradford, Boyd9Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
47 1:22.21Shumway, Richard11Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
48 1:22.60Schmitt, Tracer9Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
49 1:22.91Riad, Brennan10Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
50 1:23.29Bliss, Joseph12Delta High School2019-11-14Carbon & Delta @ Union
51 1:24.43Jorgensen, MatthewGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
52 1:24.55Durrant, Taylor11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
53 1:25.02Gale, Joshua9Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
54 1:25.65Pippert, Connor9Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
55 1:27.66Rudd, Jayce12Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
56 1:28.17Monney, Elijah9Altamont High School2019-11-06Union & Morgan @ SS
57 1:28.83Howells, Caleb11South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
58 1:30.36Farnsworth, Tagert9Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
59 1:30.46Butcher, Daniel11Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
60 1:31.55Holbrook, Joseph10North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
61 1:32.31Bernard, Griffin9Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
62 1:33.08Cox, Gage11North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
63 1:33.20Thacker, Tyler11South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
64 1:33.26Dorrity, Ander10Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
65 1:33.31Henrie, Jeryn9Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
66 1:33.80Costa, EthanRichfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
67 1:35.43Palmer, Levi10North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
68 1:37.78Kunz, TobySouth Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
69 1:39.94Cook, Hayden9Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
70 1:40.96Goss, Cameron9Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
71 1:41.97Cox, Iven10North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
72 1:42.56Leary, Gordon9South Summit2019-11-06Union & Morgan @ SS
73 1:42.63Frederick, Alexander9Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
74 1:43.44Freston, Porter9Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
75 1:45.07Rohrer, Daycen10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
76 1:45.89Hopper, BreckynRichfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
77 1:46.34Miles, Spencer10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
78 1:47.69Clayton, Ben9Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
79 1:48.96Crapo, Ammon12Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
80 1:49.78Day, Spencer10North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
81 1:51.40Mathews, Brenon9Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
82 1:51.48Garcia, Ammon10Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
83 1:52.95Wilson, Ian9Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
84 1:56.08Frickel, Micah10Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
85 2:03.08Peckham, Jaron11North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
86 2:08.31Thomas, JaronRichfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet

3A Men 100 Breast
OrderTimeNameGradeSchoolDateMeet
1 1:02.92Yanelli, Alex10Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
2 1:07.11Despain, Nathan12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
3 1:07.25Hansen, Logan11South Sevier2019-11-01Richfield Swim Nov 1
4 1:07.33Monney, Shilo12Altamont High School2019-11-06Union & Morgan @ SS
5 1:09.94Skidmore, Carson12Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
6 1:10.27Goh, Matthew11Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
7 1:10.53Dearden, Kaleb12Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
8 1:13.19Pakkarato, Pattarapong11Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
9 1:13.51Moore, Brendan10Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
10 1:14.67Bertoch, William10Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
11 1:14.80Earl, Zach11Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
12 1:15.72Greenwood, Gehrig12North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
13 1:15.76Lewis, Brigham12North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
14 1:16.56Pratt, Hank9Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
15 1:16.81Christensen, Dawson12Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
16 1:16.99Gomez, EzekielAmerican Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
17 1:17.14Minchey, Kyler10Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
18 1:17.38Morris, Elias11Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
19 1:17.79Minchey, Dax10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
20 1:17.83Lassche, Treven10South Summit2019-11-06Union & Morgan @ SS
21 1:18.20Terry, Kegley10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
22 1:18.34Stephens, Liam11North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
23 1:18.36Taylor, Cambrin10Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
24 1:18.89Reber, Levi10Gunnison Valley2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
25 1:19.20Hanson, Matthew12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
25 1:19.20Rasmussen, Zane12Wasatch Academy2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
27 1:19.82Ibanez, Gabriel9Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
28 1:19.83Spunangle, Hunter10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
29 1:19.96Bliss, Joseph12Delta High School2019-11-08Cedar Invitational 2019
30 1:20.29Larsen, Ethan10Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
31 1:20.31Jorgensen, Jace12Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
32 1:20.54Vandegrift, Henry11Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
33 1:20.88Mortensen, Zachary12Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
34 1:21.13Mclaughlin, Cameron10Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
35 1:21.41Riad, Brennan10Judge Memorial2019-11-08Cedar Invitational 2019
36 1:21.71Hawkins, Dylan11Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
37 1:21.96Ogden, Mac11Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
38 1:22.00Bretz, RyanNorth Sevier2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
39 1:22.08Bassett, Jaedon9Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
40 1:22.58Hansen, Hayden9South Sevier2019-11-01Richfield Swim Nov 1
41 1:23.02Noorda, Brayden10Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
42 1:23.09Anderson, Aidan12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
43 1:23.25Ritzman, Alex10North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
44 1:23.36Schmitt, Tracer9Union2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
45 1:23.41Olsen, Ethan11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
46 1:24.56Atwood, MatthewAmerican Leadership2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
47 1:24.80Sanford, William12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
48 1:24.89Mccandless, William12Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
49 1:24.92Smith, Kaysen10North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
50 1:25.07Cox, Gage11North Sanpete2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
51 1:25.13Huntsman, Seth12Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
52 1:25.16Knight, Owen11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
53 1:25.17Finlinson, Lafe10Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
54 1:25.93Dutson, Ethan11Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
55 1:26.87Palmer, Gideon10North Sanpete2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
56 1:27.02Booth, Parker11South Summit2019-11-06Union & Morgan @ SS
57 1:27.18Despain, Jacob10Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
58 1:27.48Robison, Mckay10Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
59 1:28.01Robertson, Tyler9Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
60 1:28.35Horrocks, Matthew11Emery2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
61 1:28.63Jewkes, Cameron10Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
62 1:28.82Prior, RyanAmerican Leadership2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
63 1:29.24Mcpherson, Carter11Wasatch Academy2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
64 1:29.25Jensen, Talmage11Gunnison Valley2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
65 1:29.35Holbrook, Joseph10North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
66 1:29.81Limburg, JamesGrantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
67 1:29.91Northrup, AndrewSouth Sevier2019-11-01Richfield Swim Nov 1
68 1:29.96Halliday, Mckay11Gunnison Valley2019-11-01Richfield Swim Nov 1
69 1:30.21Monney, Elijah9Altamont High School2019-11-14Carbon & Delta @ Union
70 1:30.36Christensen, Damen10Millard2019-11-08Cedar Invitational 2019
71 1:30.37Fauver, Jacob9Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
72 1:30.83Baier, Cody11Union2019-11-14Carbon & Delta @ Union
73 1:30.96Gay, JeremiahAmerican Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
74 1:31.04Shumway, Richard11Grand County2019-11-08Cedar Invitational 2019
75 1:31.43Ogden, Isaak10Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
76 1:32.57Eggert, Christian12Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
77 1:32.67Tribe, Hank9Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
78 1:32.80Shafer, Herold10Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
79 1:32.84Braun, Dallin10Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
80 1:33.08Mcfarland, Jaxson11Morgan2019-11-06Union & Morgan @ SS
81 1:33.13Maaz, Jose11Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
82 1:33.18Nielson, Carter9Gunnison Valley2019-11-01Richfield Swim Nov 1
83 1:34.88Engar, Nathan9Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
84 1:35.03Prescott, Coy9South Summit2019-11-06Union & Morgan @ SS
85 1:35.24Matthews, Caleb9Gunnison Valley2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
86 1:35.26Durrant, Bryant9Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
87 1:35.72Smith, Zane12Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
88 1:35.75Northrup, Gregory9South Sevier2019-11-05CarbSSV@EHS
89 1:36.15Murdock, Ryder10Grand County2019-11-08Cedar Invitational 2019
90 1:36.67Duberow, James9Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
91 1:36.71Tholen, Carsen10North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
92 1:37.39Gale, Joshua9Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
93 1:38.83Macfarland, Jaxson11Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
94 1:39.62Bradford, Boyd9Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
95 1:42.68Leavitt, Samuel12Wasatch Academy2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
96 1:42.90Ramsay, DominicGrantsville2019-11-08Cedar Invitational 2019
97 1:44.51Day, Spencer10North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
98 1:44.82Miles, Spencer10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
99 1:45.18Morrill, Spencer11Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
100 1:47.07Piercy, Jason10North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1

3A Men 200 Medley Relay
OrderTimeSchoolDateMeet
1 1:48.99Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
2 1:52.37Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
3 1:55.82Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
4 1:55.88Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
5 1:58.82Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
6 1:59.25Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
7 1:59.44Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
8 2:00.36Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
9 2:00.42Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
10 2:03.54American Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
11 2:03.88North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
12 2:04.05South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
13 2:04.55Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
14 2:05.98Grantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
15 2:09.91North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
16 2:10.29Gunnison Valley2019-11-12Gunnison,Rowland Hall@EHS
17 2:11.59Wasatch Academy2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
18 2:12.15South Sevier2019-11-01Richfield Swim Nov 1

3A Men 200 Free Relay
OrderTimeSchoolDateMeet
1 1:40.49Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
2 1:42.35Richfield2019-11-01Richfield Swim Nov 1
3 1:43.07North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
4 1:46.99Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
5 1:47.92Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
6 1:48.93Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
7 1:50.42Carbon2019-11-01Richfield Swim Nov 1
8 1:50.58Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
9 1:52.40Wasatch Academy2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019
10 1:52.50Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
11 1:53.84North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
12 1:53.99Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
13 1:54.91South Summit2019-11-01Delta Nov 1 Meet
14 1:55.38Gunnison Valley2019-11-01Richfield Swim Nov 1
15 1:57.42St. Joseph2019-11-07Bear River@Ben Lomond
16 1:58.63South Sevier2019-11-01Richfield Swim Nov 1
17 2:15.66Grantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
18 2:20.45American Leadership2019-11-05Nov5WasatchAcadmeyHomeMeet2019

3A Men 400 Free Relay
OrderTimeSchoolDateMeet
1 3:46.10Union2019-11-06Union & Morgan @ SS
2 3:51.39Judge Memorial2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
3 3:52.19Millard2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
4 3:53.18Rowland Hall2019-11-05West vs. Judge and Rowland Hal
5 3:54.47Richfield2019-11-08Nov8WasatchAcademyHomeMeet
6 3:59.47North Summit2019-11-01Richfield Swim Nov 1
7 4:02.56Emery2019-11-05CarbSSV@EHS
8 4:04.06South Summit2019-11-06Union & Morgan @ SS
9 4:06.28Grand County2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G
10 4:06.59Morgan2019-11-021920 Box Elder Invite
11 4:09.51American Leadership2019-11-01Delta Nov 1 Meet
12 4:09.64Grantsville2019-11-01Delta Nov 1 Meet
13 4:14.03Carbon2019-11-14Carbon & Delta @ Union
14 4:28.19Delta High School2019-11-01Delta Nov 1 Meet
15 4:32.91North Sanpete2019-11-01N. SANPETE, MILLARD, LOGAN @ G